totop
ورود - ثبت نام
آخرین مطالب

مرکز تجارت خاورمیانه (صادرات ، واردات)

مطالب پر بازدید
آزمون نظام مهندسی
تاریخ ارسال: 15-بهمن-1391 15:23

آزمون نظام مهندسی سالی یک و یا حداکثر دو بار در سال   برای انتخاب کارشناسان سازمان نظام مهندسی از میان فارغ التحصیلان رشته های مورد نیاز برگزار می شود . این آزمون در 7 رشته اصلی مرتبط با ساختمان و شهرسازی برگزار می شود . رشته های تاسیسات برقی ساختمان ، تاسیسات مکانیکی ساختمان ، عمران ، معماری ، ترافیک ، شهرسازی و نقشه برداری رشه ای اصلی این آزمون هستند .
کلیه کارشناسانی که دارای مدرک مهندسی در هر یک از رشته های فوق هستند با گذشت سه سال از زمان فارغ التحصیلی مجاز به شرکت در این آزمونها هستند . برای اینکه مطمئن شوید مدرک شما با رشته های فوق مرتبط است  می توانید به واحد عضویت سازمان نظام مهندسی استان خود مراجعه نمایید . تمامی استانهای کشور دارای سازمان نظام مهندسی هستند . .پس از آنکه مطمئن شدید رشته شما مورد قبول است و سه سال هم از زمان فارغ التحصیلی تان گذشته  باید عضو سازمان شده و خود را برای آزمون دوره بعدی آماده کنید .

برای مشاهده زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی 95 اینجا کلیک کنید

قبولی در این آزمون  مزایای  زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت با قبولی در این آزمون شما می توانید  پروانه اشتغال بکار در حرفه مهندسان کسب نمایید و بواسطه آن به عنوان کارشناس سازمان نظام مهندسی در امور نظارت ساختمانها و یا طراحی ، نظارت  و اجرای ساختمانهای استان خود فعالیت کنید . چنانچه اشتغال فعلی تان طوری است که اصلا و ابدا فرصت کار در زمینه جدید را ندارید می توانید به شرکت های حقوقی . معتبر سهمیه تان را اجاره دهید .و مبلغ خوبی را در ازای اجاره سالانه پروانه خود کسب نمایید . البته اگر بتوانید خودتان با پروانه تان کار کنید که خیلی بهتر  است . بسیاری از دوستان و همکاران با ما تماس می گیرند و اظهار می دارند که مثلا 10 سال یا 15 سال از زمان فارغ التحصیلی شان گذشته ولی از وجود چنین سازمانی بی خبر بوده اند .

این دوستان اغلب در رشته های برق و مکانیک در کارخانه ها و یا مکانهای صنعتی مشغول بکار هستند و حتی فرصت فکر کردن  به کار جدید را هم نداشته اند و اکنون متوجه شده اند که از مزایا و قابلیت های مدرک مهندسی شان استفاده نکرده اند . در صورتی که اگر کسی 10 سال پیش مدرک گرفته و به موقع در آزمون شرکت کرده بود اکنون حداقل کارشناس پایه دو بود و ارزش پروانه اش دو چندان شده بود .
بهر حال این توصیه قدیمی هاست که ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است ! بنابراین توصیه ما به همه دوستان این است که با توجه به اجباری شدن رعایت مقررات ملی ساختمان هر چه زودتر به کسب پروانه اشتغال بکار مهندسی فکر کنند و خود را برای دوره بعدی آماده کنند .
اما کسانی که در این آزمون شرکت کرده و مشغول آماده سازی خود برای این آزمون مهم هستند پیشنهاد می کنیم همواره با این وبسایت در ارتباط باشند . از آزمون های آن استفاده نمایند و تمام منابع معرفی شده را بخوانند و چیزی از قلم نیافتد . و انشاء الله در روز مقرر با امادگی کامل در آزمون جزوه باز نظام مهندسی شرکت و با موفقیت از آن بیرون آیند .

برای اطلاع از زمان بعدی  ثبت نام آزمون نظام مهندسی ، توزیع کارت و اطلاعیه های مهم اینجا کلیک کنید .

برای مشاهده زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی ب95 اینجا کلیک کنید

برای مشاهده دوره های آموزشی جهت آزمون نظام مهندسی 95  کلیک کنید .
واژگان کلیدی

چارت بندی نظام مهندسی
آیا شما هم شرایط شرکت در آزمون کارشناس رسمی دادگستری  95 را دارید ؟ پس با ما همراه باشید و اینجا کلیک کنید