totop
ورود - ثبت نام
آخرین مطالب

نما شویی ساختمان

مطالب پر بازدید
آزمون نظام مهندسی
تاریخ ارسال: 15-بهمن-1391 15:23

آزمون نظام مهندسی سالی یک و یا حداکثر دو بار در سال   برای انتخاب کارشناسان سازمان نظام مهندسی از میان فارغ التحصیلان رشته های مورد نیاز برگزار می شود . این آزمون در 7 رشته اصلی مرتبط با ساختمان و شهرسازی برگزار می شود . رشته های تاسیسات برقی ساختمان ، تاسیسات مکانیکی ساختمان ، عمران ، معماری ، ترافیک ، شهرسازی و نقشه برداری رشه ای اصلی این آزمون هستند .
کلیه کارشناسانی که دارای مدرک مهندسی در هر یک از رشته های فوق هستند با گذشت سه سال از زمان فارغ التحصیلی مجاز به شرکت در این آزمونها هستند . برای اینکه مطمئن شوید مدرک شما با رشته های فوق مرتبط است  می توانید به واحد عضویت سازمان نظام مهندسی استان خود مراجعه نمایید . تمامی استانهای کشور دارای سازمان نظام مهندسی هستند . .پس از آنکه مطمئن شدید رشته شما مورد قبول است و سه سال هم از زمان فارغ التحصیلی تان گذشته  باید عضو سازمان شده و خود را برای آزمون دوره بعدی آماده کنید .

قبولی در این آزمون  مزایای  زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت با قبولی در این آزمون شما می توانید  پروانه اشتغال بکار در حرفه مهندسان کسب نمایید و بواسطه آن به عنوان کارشناس سازمان نظام مهندسی در امور نظارت ساختمانها و یا طراحی ، نظارت  و اجرای ساختمانهای استان خود فعالیت کنید . چنانچه اشتغال فعلی تان طوری است که اصلا و ابدا فرصت کار در زمینه جدید را ندارید می توانید به شرکت های حقوقی . معتبر سهمیه تان را اجاره دهید .و مبلغ خوبی را در ازای اجاره سالانه پروانه خود کسب نمایید . البته اگر بتوانید خودتان با پروانه تان کار کنید که خیلی بهتر  است . بسیاری از دوستان و همکاران با ما تماس می گیرند و اظهار می دارند که مثلا 10 سال یا 15 سال از زمان فارغ التحصیلی شان گذشته ولی از وجود چنین سازمانی بی خبر بوده اند .

این دوستان اغلب در رشته های برق و مکانیک در کارخانه ها و یا مکانهای صنعتی مشغول بکار هستند و حتی فرصت فکر کردن  به کار جدید را هم نداشته اند و اکنون متوجه شده اند که از مزایا و قابلیت های مدرک مهندسی شان استفاده نکرده اند . در صورتی که اگر کسی 10 سال پیش مدرک گرفته و به موقع در آزمون شرکت کرده بود اکنون حداقل کارشناس پایه دو بود و ارزش پروانه اش دو چندان شده بود .
بهر حال این توصیه قدیمی هاست که ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است ! بنابراین توصیه ما به همه دوستان این است که با توجه به اجباری شدن رعایت مقررات ملی ساختمان هر چه زودتر به کسب پروانه اشتغال بکار مهندسی فکر کنند و خود را برای دوره بعدی آماده کنند .
اما کسانی که در این آزمون شرکت کرده و مشغول آماده سازی خود برای این آزمون مهم هستند پیشنهاد می کنیم همواره با این وبسایت در ارتباط باشند . از آزمون های آن استفاده نمایند و تمام منابع معرفی شده را بخوانند و چیزی از قلم نیافتد . و انشاء الله در روز مقرر با امادگی کامل در آزمون جزوه باز نظام مهندسی شرکت و با موفقیت از آن بیرون آیند .

برای اطلاع از زمان بعدی  ثبت نام آزمون نظام مهندسی ، توزیع کارت و اطلاعیه های مهم اینجا کلیک کنید .


واژگان کلیدی

چارت بندی نظام مهندسی